Wiadomości

Kyle Rittenhouse, który zastrzelił dwóch agresywnych uczestników zamieszek, został uniewinniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kyle Rittenhouse, oskarżony o to, że podczas zamieszek w miasteczku Kenosha w ubiegłym roku zastrzelił dwóch agresywnych uczestników zamieszek i ranił trzeciego, został uniewinniony od wszystkich zarzutów. Ławnicy uznali, że działał w samoobronie.

W sierpniu 2020 r. w Kenoshy (Wisconsin) doszło do protestów, które przekształciły się w zamieszki – doszło do serii podpaleń i grabieży. Wydarzenia miały miejsce w reakcji na incydent, w którym biały policjant postrzelił podczas interwencji czarnoskórego mężczyznę.

Podczas zamieszek 17-letni wówczas Kyle Rittenhouse zastrzelił Anthony’ego Hubera i Josepha Rosenbauma oraz poważnie ranił Gaige’a Grosskreutza. Obrońcy Rittenhouse’a argumentowali, że strzelał w samoobronie, ponieważ bał się o swoje życie. Przedstawiali go jako nastolatka, który udał się do centrum miasteczka, by m.in. chronić mienie publiczne przed zniszczeniem po tym, jak w ciągu kilku poprzednich nocy na ulicach było niespokojnie.

Pierwszy zastrzelony: Joseph “Jojo” Rosenbaum to bandyta i pedofil, który przesiedział w więzieniu w Arizonie 12 i pół roku za przestępstwo pedofilii. Drugim jest Anthony M. Huber – brutalny sadysta z historią znęcania się nad swoimi bliskimi. W 2012 roku został uznany winnym znęcania się nad rodziną. Warunkowo zawieszono mu karę. W 2016 roku sąd odwiesił wyrok i Huber odsiedział dwa lata. W 2018 ponownie trafił do więzienia za pobicie.

Gaige Paul Grosskreutz z kolei był skazany za włamanie i kradzież w 2013 roku. W 2017 roku został aresztwoany za rozbój. W czasie zamieszek miał przy sobie nielegalną broń.

W piątek wieczorem czasu polskiego ławnicy ustalili werdykt. Kyle Rittenhouse został uznany niewinnym wszystkich zarzutów.

17-latek oskarżony o zastrzelenie dwóch demonstrantów

/rp.pl, The Sun, facbook/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!