Wiadomości

Nieoficjalnie: Kaczyński zmienił zdanie w sprawie swojego odejścia z rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Wirtualna Polska, Jarosław Kaczyński przełożył swoje odejście z rządu. Powodem ma być kryzys na granicy polsko-białoruskiej.

Pogłoski o odejściu z rządu wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego krążyły w medialnym obiegu od kilku miesięcy. Sam prezes PiS nie ukrywał, że nie będzie piastował swojej funkcji do końca kadencji rządu i nowych wyborów.

Jak we wrześniu informowali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, wicepremier Jarosław Kaczyński podczas jednego z posiedzeń klubu parlamentarnego przekazał, że wraz z początkiem roku zrezygnuje ze stanowiska w rządzie.

Tymczasem Wirtualna Polska przekazała w piątek, że prezes PiS zmienił zdanie, co do swojej przyszłości w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

– Prezes zmienił zdanie w kwestii odejścia z rządu. Priorytetem jest teraz obrona granic kraju i rozwiązanie problemu migrantów. Termin definitywnego powrotu na Nowogrodzką został przesunięty. Nie będzie to początek roku, ale koniec stycznia lub luty. Wszystko zależy od rozwiązania sporu na granicy z Białorusią – powiedział WP informator z Prawa i Sprawiedliwości.

Jak napisano, w tej chwili dla Kaczyńskiego priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa kraju. Taki cel postawił przed sobą prezes PiS i od tego uzależnił on swoje odejście z rządu.

– Odejście prezesa Kaczyńskiego z rządu w trakcie trwającego kryzysu na granicy byłoby źle odebrane przez wyborców PiS i opinię publiczną – dodaje rozmówca portalu.

Sam Kaczyński w niedawnym wywiadzie zasugerował, że jego praca w rządzie może potrwać dłużej niż początkowo zakładał.

– Nie jestem niezastąpiony, te główne sprawy, które miałem załatwić i które wymagały kogo o mocnej albo bardzo mocnej pozycji politycznej, to w zasadzie są już gotowe, ale nie wykluczam, że to się trochę przedłuży – stwierdził na antenie Polskiego Radia 24.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!