Wiadomości

Kuriozum: Chcą postawić pomnik Grety Thunberg

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielkie kontrowersje wywołał w sieci projekt Uniwersytetu w Winchester. Akademickie władze planują postawić pomnik Grety Thunberg na studenckim kampusie w Hampshire.

Greta Thunberg najprawdopodobniej doczeka się swojego własnego pomnika. Na pomysł wzniesienia rzeźby padły władze uniwersytetu w Winchester. Podobizna szwedzkiej aktywistki ma stanąć na kampusie studenckim w Hampshire. Uroczyste odsłonięcie ma nastąpić 30 marca.

Pomnik jest już w zaawansowanej fazie tworzenia. Rzeźba ma mieć takie same rozmiary jak żywa Greta Thunberg. Statua jest wykonywana przez brytyjską artystkę Christine Charlesworth. Uczelnia zapłaciła za jej wykonanie 32 tysiące dolarów. Autorka udostępniła niedawno na Facebooku fotografie niedokończonego projektu. Trzeba przyznać, że jej dzieło jest bardzo podobne do szwedzkiej aktywistki.

Sprawa pomnika Grety Thunberg wzbudziła wielkie kontrowersje. Wiele osób zarzuca pomysłodawcom projektu marnotrawienie pieniędzy. Środowisko studentów nie kryło swojego oburzenia, że kwestia rzeźby nie została z nimi skonsultowana. Według autorki władze uczelni uzasadniały swój wybór chęcią postawienia aktywistki jako inspiracji i przykładu dla studentów.

/o2.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!