Wiadomości

Ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w powiecie bocheńskim, zmarł zarażony koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zmarł ks. Roman Kopacz, proboszcz parafii Drwinia w powiecie bocheńskim. Miał 59 lat. Kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo jeszcze na pewno, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci — poinformował ks. Ryszard Stanisław Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego.

Księża z parafii należących do dekanatu Uście Solne są objęci kwarantanną, gdyż mieli kontakt ze zmarłym kapłanem podczas dekanalnego spotkania formacyjnego, dotyczącego m.in. organizacji pracy duszpasterskiej w dekanacie w obecnej sytuacji.

Ksiądz Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 r. w Jaśle. Egzamin dojrzałości złożył w 1980 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał 25 maja 1986 r. święcenia kapłańskie.

Jako wikariusz pracował w Gręboszowie, Bobowej i Szczepanowicach. Od 1991 do 1999 r. pracował jako misjonarz na Ukrainie. 2 października 2000 r. został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach. 1 lipca 2007 r. został proboszczem w Drwini.

Był jednym z kapłanów dekanatu Uście Solne objętych kwarantanną. – Z informacji od służb sanitarnych wynika, że zmarły kapłan był zarażony koronawirusem, natomiast nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną jego śmierci – mówi ks. Ryszard Nowak, rzecznik biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Dodaje również, że księża z parafii należących do dekanatu Uście Solne są objęci kwarantanną, gdyż mieli kontakt ze zmarłym kapłanem podczas dekanalnego spotkania formacyjnego, dotyczącego m.in. organizacji bieżącej pracy duszpasterskiej w dekanacie.

Wczoraj zmarł, zarażony koronawirusem, ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii w Białopolu:

W szpitalu w Puławach zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. To 9 ofiara

/TVP Info, gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!