Wiadomości

Mężczyzna, który kichnął na sprzedawczynię, odpowie za terroryzm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkaniec amerykańskiego stanu New Jersey, który twierdzi, że jest zakażony koronawirusem, został zatrzymany po tym, jak celowo kichnął na pracownicę sklepu. 50-latek odpowie za groźby terrorystyczne.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę po południu czasu lokalnego w markecie sieci Wegmans w miejscowości Manalapan. George Falcone stanął zbyt blisko sprzedawczyni i ta poprosiła go, żeby się cofnął. Mężczyzna nie wykonał prośby. Zamiast tego celowo kichnął na kobietę.

– Zaczął się śmiać i powiedział, że jest zakażony koronawirusem – wskazał stanowy prokurator generalny Gurbir S. Grewal.

Falcone został szybko zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty między innymi kierowania gróźb terrorystycznych i nękania.

– Każdy, kto będzie chciał wykonywać podobne numery, również zostanie pociągnięty do odpowiedzialności – podkreślił prokurator Grewal.

– Są to niezwykle trudne czasy i wszyscy musimy właściwie się traktować, nie zastraszać, tak jak było w tym przypadku – zaapelował.

Ponad 100 osób zakażonych koronawirusem zmarło w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych. To najgorszy dzienny bilans w tym kraju. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega, że Ameryka może być kolejnym epicentrum epidemii.

Ponad 100 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!