Wiadomości

Krytyka Polityczna: Trzaskowski musi miziać się z faszystami, potem ich zablokuje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na łamach Krytyki Politycznej możemy przeczytać artykuł „Oburza was tweet Trzaskowskiego do Bosaka? Oto dlaczego kandydat PO zatrzyma w Polsce faszyzm”, z którego dowiadujemy się, że gdyby Trzaskowskiemu udało się wygrać – choćby głosami zwolenników Bosaka – to właśnie on będzie „mógł pochód prawdziwego faszyzmu zatrzymać”.

„Pochodem faszyzmu” ma być ewentualny udział Konfederacji w koalicji rządzącej. Według publicysty nawet gdyby Zjednoczona Prawica straciła samodzielną większość, to na pewno pozostanie największą partią, która do ewentualnej koalicji będzie potrzebowała tylko jednego sprzymierzeńca.

„Tu muszę Państwu zdradzić pewną tajemnicę: otóż PiS raz już był w koalicji z Konfederacją, czy dokładnie Wszechpolakami. Tak, Krzysztof Bosak zaczynał karierę polityczną dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu i Romanowi Giertychowi. Czemu więc Kaczyński miałby nie sięgać znowu po Bosaka i jego nowych Wszechpolaków? Przecież raz to już było testowane. Robimy koalicję, a potem wsysamy koalicjanta i tworzymy kolejne, prawe skrzydło nowej Zjednoczonej Prawicy” – czytamy na portalu Krytyka Polityczna.

I właśnie Trzaskowski ma zablokować możliwość wejścia Konfederacji do takiej koalicji. Jak wynika z tekstu dziennikarza lewicowego portalu, warto zapłacić za to cenę w postaci przyzwolenia na „mizianie się” Trzaskowskiego z „faszystami” i w postaci przełknięcia „cynicznej wrażliwości na pokaz”, jaką charakteryzuje się PO.

No cóż…

/Krytyka Polityczna, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!