Wiadomości

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na zawieszenie prac parlamentu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na rządowy wniosek o zawieszenie obrad parlamentu w okresie od 9/12 września do 14 października. Z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do królowej premier Boris Johnson. W ten sposób parlamentowi trudniej będzie powstrzymać ewentualny twardy brexit.

Przed ogłoszeniem decyzji królowej, telewizja Sky News przypominała, że 3 września brytyjscy parlamentarzyści wracają do pracy po letniej przerwie. Izba Gmin będzie następnie obradować 4 i 5 września, po czym w tygodniu rozpoczynającym się 9 września dojdzie do zawieszenia parlamentu, aż do 14 października, gdy królowa wygłosi mowę tronową przedstawiając program rządu Borisa Johnsona. 17-18 października w Brukseli odbędzie się szczyt UE, a 31 października Wielka Brytania ma opuścić Unię.

W odbywającym się w letniej rezydencji w Balmoral spotkaniu z monarchinią brali udział lider eurosceptycznego skrzydła Partii Konserwatywnej i większości parlamentarnej w Izbie Gmin Jacob Rees-Mogg oraz jego odpowiedniczka w Izbie Lordów baronessa Natalie Evans, a także główny rzecznik dyscypliny partyjnej Mark Spencer.

/rp.pl, polskieradio24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!