Wiadomości

Korwin-Mikke uważa, że PSL powinno przystąpić do Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– PSL musi się zdecydować, co chce robić. Czy chce iść na prawo, i wtedy jego miejsce jest w Konfederacji; czy chce iść w centrum. Tam nie ma dla nich miejsca, nie ma miejsca między PiS i PO. My mamy program prawicowy, możemy rozmawiać z PSL-em i będziemy namawiali PSL do przejścia na pozycję prawicową – stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke był gościem portalu światrolnika.info. Prezes partii KORWiN przekonywał, że Polskie Stronnictwo Ludowe może wejść do Konfederacji, jeśli “przejdzie na prawicę”.

– W centrum nie ma miejsca między PO, a PiS-em. Te partie tak mało się różnią, że tam nie ma miejsca i nie wróżę dobrze PSL-owi, jeżeli będzie chciało tam być – mówił. Dodał, że Konfederacja będzie namawiała PSL do przejścia na “pozycję prawicową”.

– Będzie to trudne z uwagi na elektorat PSL-u, ale trudno, wtedy PSL pójdzie po środku i uwiędnie – ocenił Korwin-Mikke.

Polityk Konfederacji podkreślił w tej samej rozmowie, że w jego ocenie unijne dopłaty na rolnictwo powinny zostać zlikwidowane we wszystkich państwach UE, lub zrównane do jednego, stałego poziomu. – Nasz program pozytywny to przestać rolnictwu przeszkadzać tysiącami przepisów i rozporządzeń. Przecież te kredyty z Unii Europejskiej potem ciężko się spłaca, a rolnicy już się przekonali, że można kupić traktor, który podobno wart jest milion, a można go kupić za jedyne 200 tys., tylko potem filtr do tego traktora kosztuje tyle, co stary traktor, który mają w szopie – tłumaczył Korwin-Mikke.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!