Wiadomości

Konflikt w rodzinie: Należące do Agory kina Helios zerwały współpracę z „Wyborczą”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik miał oskarżać niedawno reklamodawców, że wywierają na gazetę naciski w sprawie recenzji filmów. W odpowiedzi sieć kin Helios, wchodząca w skład Grupy Agora, zerwała współpracę z „Wyborczą”.

Największy kryzys w relacjach „Gazety Wyborczej” z zarządem spółki Agora jest wynikiem ogłoszonych niedawno planów wydawcy, by połączyć portale gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segment prasowy dziennika. Od tygodni trwa więc „przeciąganie liny” różnych pracowników spółki.

Z kolei „Press” przekazał w czwartek, że ważne decyzje zapadły również ws. współpracy z siecią kin Helios.

„Za uchwałą Helios SA z 28 czerwca o zerwaniu dotychczasowej współpracy z dziennikiem głosował cały zarząd spółki” – czytamy.

„Zarząd Helios ustala odstąpienie od wszelkich form współpracy reklamowej, w tym barterowej, aby nie dochodziło do potencjalnych nacisków na »GW« ze strony Heliosa jako reklamodawcy” – napisano w uchwale. Z kolei portal przekazał, że sieć kin zrezygnowała jednocześnie ze wszelkich form współpracy informacyjnej, w tym wywiadów, oraz promocyjnej.

– To smutna i niedobra dla obu stron uchwała. Smutna, bo podjęta w momencie, kiedy siadamy do stołu. A niedobra, bo likwiduje współpracę, która oparta na zdrowych zasadach przynosi korzyści – skomentował Jarosław Kurski, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!