Felietony

Kolejny zamach terrorystyczny w Europie będzie dziełem kobiety – twierdzi belgijski dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według belgijskiej gazety „Het Laatste Nieuws”, Państwo Islamskie wyszkoliło co najmniej trzy kobiety do przeprowadzania zamachów terrorystycznych w Europie.

Gazeta twierdzi, że uzyskała dostęp do informacji ujawnionej przez złapanego członka ISIS w Syrii. Mężczyzna miał powiedzieć: „ISIS wyszkoliło kobiety, aby stały się terrorystami … Nauczyły się posługiwać materiałami wybuchowymi, po czym zostały odprawione przez Turcję do Europy”. Wymienił trzy nazwiska, przy czym jedna kobieta jest Holenderką, a dwie Belgijkami.

Wiele kobiet wyjechało wraz z mężczyznami do Syrii, by dołączyć do ISIS. Wymieńmy tu Lindę Wenzel z Niemiec i Laurę H. z Holandii. Obie kobiety zostały aresztowane.

Dwa miesiące temu Washington Post doniósł, że kobiety powracające z Bliskiego Wschodu stanowić będą nową bronią w rękach ISIS. Rita Katz, analityk ds. Terroryzmu i założyciel SITE, powiedziała:

„Jeden telefon od ISIS sprawi że nawet mężowie i ojcowie będą zmuszać swoje żony i córki do przeprowadzania ataków. Nie zdziwiłabym się wzrostem liczby kobiet w inspirowanych przez ISIS lub skoordynowanych atakach na Zachodzie i gdziekolwiek indziej.”

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!