Wiadomości

Schetyna zapowiada koalicję PO z Nowoczesną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna poinformował na konferencji prasowej o planach koalicji z Nowoczesną przed wyborami samorządowymi. – Podjęliśmy, wspólnie z Katarzyną Lubnauer, decyzję o budowie koalicji PO-Nowoczesna na tegoroczne wybory samorządowe – powiedział Schetyna.

Podjęliśmy, wspólnie z przewodniczącą Katarzyną Lubnauer, decyzję o budowie koalicji PO-Nowoczesna na tegoroczne wybory samorządowe – poinformował lider PO Grzegorz Schetyna. Koalicja ma objąć na razie wybory do sejmików województw.

Koalicja – jak zadeklarował Schetyna – będzie otwarta także dla innych formacji politycznych. – Podjęliśmy decyzję o budowaniu koalicji wyborczej na wybory samorządowe – te wybory do sejmików, które są solą tych wyborów, są czymś najważniejszym, bo piszą mapę polityczną polskich województw – oświadczył przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

– Jesteśmy zdecydowani na współpracę; jesteśmy przekonani, że to droga, która połączy nasze ugrupowania, odpowie też na oczekiwania wyborców naszych partii, a także da szansę nam zbudować wspólny program – podkreślił lider PO.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!