Wiadomości

Kolejny protest AGROunii na pl. Zawiszy, ogromne utrudnienia w ruchu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Warszawie na placu Zawiszy od rana trwa manifestacja ogólnopolskiego ruchu rolników AGROunii. Plac został wyłączony z ruchu, w związku z czym zmianom uległo kursowanie niektórych linii autobusowych i tramwajowych.

Na placu Zawiszy zebrało się kilkuset rolników, którzy mają protestować w tym miejscu do godz. 13. Następnie przejdą Alejami Jerozolimskimi na rondo Dmowskiego. Manifestacja ma zakończyć się o godz. 16.

Lider zgromadzenia Michał Kołodziejczak z AGROunii przypomniał na początku, że – zgodnie z ustaleniami z przedstawicieli stołecznych władz – manifestacja ma charakter pokojowy i nie mogą w niej uczestniczyć osoby posiadające niebezpieczne materiały i narzędzia.

Kołodziejczak podkreślił, że rolnicy chcą pokazać, jak „mała liczba osób może zrobić »megautrudnienia« w Warszawie”. – Tak jak u nas mała grupa polityków zrobiła nam utrudnienia w handlu w biznesie i we wszystkim innym – powiedział. – Wszystkich warszawiaków serdecznie przepraszamy, ale niestety, nie możemy inaczej, nie mamy jak inaczej – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!