Polska Wiadomości

Kolejni Ukraińcy przemycali do Polski nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ostatnie dwa dni na polsko-białoruskiej granicy to 201 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano również czterech pomocników w organizowaniu przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom.

Kolejni Ukraińcy przemycali do Polski nachodźców. O sprawie poinformowała Straż Graniczna. W poniedziałek (15.04) odnotowano 68 prób nielegalnego przekroczenia granicy, natomiast we wtorek (16.04) 133 próby.

W ciągu minionych dwóch dni zatrzymywano kolejne osoby usiłujące przewieźć nielegalnych migrantów w głąb Europy Zachodniej. Łącznie zatrzymano 4 obywateli Ukrainy, którzy przewozili w sumie 8 łukaszenkowo-putinowskich nachodźców.

Ponadto funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówek SG w Białowieży i Czeremsze udzielali pomocy i wzywali zespoły ratownictwa medycznego do trzech migrantów. Zespoły interwencyjne o charakterze poszukiwawczo ratowniczym zostały wezwane dwukrotnie. W obu przypadkach nie potwierdziły się informacje o osobach potrzebujących pomocy.

NASZ KOMENTARZ: Po raz kolejny okazuje się, że najbardziej gorliwi w pomocnictwie w nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy są Ukraińcy. Może już czas najwyższy zacząć gruntownie sprawdzać, kto przyjechał do nas wraz z falą tzw. “uchodźców wojennych” po 24 lutego 2022 roku?

Polecamy również: ONZ: Żydzi oszukują w sprawie ataku Hamasu z 7 października

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!