Polska Wiadomości

Kolejni Ukraińcy przemycali do Polski nachodźców Łukaszenki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięć osób zaangażowanych w pomoc w nielegalnym przekraczaniu polsko-białoruskiej granicy przez nachodźców Łukaszenki. To głównie Ukraińcy.

Kolejni Ukraińcy przemycali do Polski nachodźców Łukaszenki. Jak poinformowała Straż Graniczna, w okolicach miejscowości Olchowa Kładka (gmina Hajnówka) funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce przystąpili do legitymowania seata na małopolskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że jego kierowca, 22 – letni Ukrainiec przewoził ośmiu cudzoziemców, którzy uprzednio nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę.

Kolejnego Ukraińca w wieku poborowym zatrzymali w gminie Wyszki funkcjonariusze SG z Placówki w Kuźnicy. Usiłował on przewieźć w głąb Europy Zachodniej Afgańczyka i Pakistańczyka.

Jeden z kurierów wpadł również w ręce Funkcjonariuszy Policji. W miejscowości Dasze (gmina Czeremcha) policjanci przystąpili do kontroli toyoty oznaczonej jako taksówka. Kierujący pojazdem, obywatel Ukrainy, podróżował z czterema cudzoziemcami, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski.

Zatrzymano też pomagających w procederze Niemca i Rosjanina.

Grafika poglądowa: jeden z zarekwirowanych pojazdów uczestniczących w procederze przemytu ludzi.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach domagamy się odesłania zatrzymanych “uchodźców” w wieku poborowym do ich ojczyzny. Tam będą mogli wykazać się sprytem przeciwko rosyjskiej armii, a nie polskiej Policji i Straży Granicznej.

Polecamy również: Ukraiński gang oszukiwał Europejczyków metodą na “pomoc wojskową”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!