Europa Wiadomości

J. K. Rowling pójdzie do więzienia za krytykę gedneryzmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rządząca w Szkocji skrajna lewica wprowadziła nowe prawo dotyczące tzw. przestępstw z nienawiści. Zgodnie z nim można mieć problemy prawne m.in. za używanie niewłaściwych zaimków w kontekście tzw. “osób transpłciowych”.

Rowling, która mieszka w Edynburgu, skrytykowała nowe prawo w serii postów w mediach społecznościowych, zapraszając władze do jej aresztowania. W sarkastyczny sposób stwierdziła, że wolność słowa i przekonań w Szkocji dobiegnie końca, skoro kategoryczne wskazanie u kogoś płci biologicznej będzie uznawane za przestępstwo. Jak dodała, mężczyźni twierdzący że są kobietami, nie stają się nimi wraz z taką deklaracją.

W ustawie o “przestępstwach z nienawiści” i porządku publicznym z 2021 roku dodano nowe wykroczenie polegające na “podsycaniu nienawiści” związanej z wiekiem, niepełnosprawnością, religią, “orientacją seksualną”, “tożsamością transpłciową” lub “interseksualnością”.

Rowling od dawna jest krytykiem genderyzmu i w dniu wejścia w życie nowych przepisów była wściekła. “Wydaje się, że szkoccy prawodawcy przywiązują większą wagę do uczuć mężczyzn, którzy realizują swoją ideę kobiecości, jakkolwiek mizoginistycznie lub oportunistycznie, niż do praw i wolności rzeczywistych kobiet i dziewcząt” — napisała na X.

“Wolność słowa i przekonań skończyła się w Szkocji, skoro dokładny opis płci biologicznej zostaje uznany za przestępstwo” — stwierdziła, dodając, że jeśli to, co napisała tak się kwalifikuje, “z niecierpliwością czeka na aresztowanie, gdy wróci do miejsca narodzin szkockiego oświecenia”.

Do słów słynnej pisarki odniósł się premier Rishi Sunak. Jak przekonywał, ludzie nie powinni być karani “za stwierdzenie prostych faktów na temat biologii”. “Wierzymy w wolność słowa w tym kraju, a konserwatyści zawsze będą ją chronić” — dodał.

NASZ KOMENTARZ: Bardzo możliwe, że neokomunistyczne przepisy nie odprowadzą do zamknięcia Rowling, która jest dość znana. Będą natomiast terroryzować i uderzać w maluczkich, którzy pokuszą się o stwierdzenie naukowych faktów, że genderyzm to antynaukowy neołysenkizm. Niestety, skrajna lewica w Polsce planuje wprowadzić bliźniaczo podobne przepisy. Projekt takich rozwiązań jest już w sejmie.

Polecamy również:  Ukraiński gang oszukiwał Europejczyków metodą na “pomoc wojskową”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!