Wiadomości

“Katolicki” uniwersytet ogłosił „Miesiąc Dumy” LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uniwersytet Notre Dame przyłączył się do obchodów święta LGBT. Katolicy nie kryją oburzenia.
W czerwcu środowiska LGBT obchodzą tzw. „Miesiąc Dumy”. Święto homoseksualistów wspiera wiele firm, które liczą na pozyskanie tych „wyjątkowych” klientów – czytamy na portalu nczas.com.

Jednak nie tylko wielki biznes walczy o względy środowisk LGBT. W Stanach Zjednoczonych do celebracji „Miesiąca Dumy” dołączył się… katolicki uniwersytet Notre Dame (Nasza Pani) w stanie Indiana.

Władze katolickiej uczelni powołały się na wezwanie katolickiego prezydenta Joe Bidena na temat ruchu LGBT. Biuro ds. różnorodności i inkluzywności wyjaśniło, że „Miesiąc Dumy obchodzony jest każdego czerwca w Stanach Zjednoczonych dla upamiętnienia powstania Stonewall”.

Katolicka uczelnia przekonuje, że „Miesiąc Dumy” to najlepszy czas „docenić wkład Amerykanów LGBTQ+ i podnosić świadomość na temat wysiłków na rzecz równej sprawiedliwości i równych szans dla społeczności LGBTQ+”.

„Powstanie w Stonewall Inn w czerwcu 1969 roku zapoczątkowało ruch wyzwoleńczy – wezwanie do działania, które nadal inspiruje nas do spełnienia obietnicy naszego narodu o równości, wolności i sprawiedliwości dla wszystkich. Duma to czas, by przypomnieć próby, jakie przeszła społeczność lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów i queer (LGBTQ+) i cieszyć się z tryumfów pionierskich jednostek, które dzielnie walczyły – i nadal walczą – o pełną równość. Duma jest zarówno radosną wspólnotową celebracją widzialności, jak i osobistą celebracją własnej wartości i godności. W tym miesiącu dumy doceniamy cenny wkład osób LGBTQ+ w całej Ameryce i potwierdzamy nasze zobowiązanie do solidarności z Amerykanami LGBTQ+ w ich toczącej się walce z dyskryminacją i niesprawiedliwością” – czytamy w opublikowanej przez Biały Dom proklamacji Joe Bidena, poświęconej apologii ideologii LGBT i gender.

Celebracja homoseksualizmu przez katolicką uczelnię jest nie do przyjęcia dla wiernych. „Zawstydzacie imię Naszej Pani” – stwierdził katolicki autor Austin Ruse.

To nie pierwszy skandal z udziałem tej „katolickiej” uczelni. W zeszłym roku zatrudniono w niej Pete’a Buttigiega, który jest proaborcyjnym homoseksualistą żyjącym w „małżeństwie” z innym mężczyzną.

Wykładowca zasłynął stwierdzeniem, że Bóg stworzył go gejem. Zachęcał też 9-letniego chłopca do homoseksualnego coming out’u.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!