Wiadomości

Kaczyński i Duda przeciwni ujawnieniu aneksu do raportu z likwidacji WSI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Prezydent i prezes stoją na stanowisku, że nie ma potrzeby ujawniania tego aneksu. W tej chwili nie ma takiej konieczności – mówił po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński.

Chodzi o aneks WSI. Jego publikację zapowiadał podczas kampanii parlamentarnej minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Tymczasem prezes PiS wraz z prezydentem, podczas piątkowego spotkania w Belwederze, wypracowali wspólne stanowisko – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jarosława Kaczyńskiego – aneks nie zostanie opublikowany.

– Ja należę do nielicznych ludzi, którzy czytali aneks. Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. To jest moje głębokie przeświadczenie – cytuje „Gazeta Polska” słowa prezesa PiS, które miały paść tydzień temu w Spale.

Podczas zjazdu klubów „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński miał przypomnieć także, że podobne stanowisko miał także śp. prezydent Lech Kaczyński.

– Naprawdę lepiej będzie, jeśli nie zostanie opublikowany. Nie dlatego, że tam są jakieś interesujące nazwiska. Z innych powodów. Mój brat nie podejmował takich decyzji pochopnie. Ja tę decyzję popierałem i popieram – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Podobne słowa miały paść także podczas dzisiejszego spotkania w Belwederze. – Pan prezes wspominał, że na podobnym stanowisku śp. prezydent Lech Kaczyński – relacjonował po spotkaniu Łapiński.

Jesteście za odtajnieniem aneksu? Zachęcamy do podpisania się! https://www.anekswsi.pl/

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!