Wiadomości

Juncker weźmie udział w uroczystościach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w przyszły piątek wygłosi przemówienie w Trewirze na zachodzie Niemiec podczas obchodów 200. rocznicy urodzin Karola Marksa – poinformowała rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

– Juncker jest honorowym obywatelem Trewiru. Dlatego szef Komisji Europejskiej został zaproszony przez Malu Dreyer, premier (kraju związkowego) Nadrenii-Palatynatu, by wziął udział w ceremonii otwarcia wystawy o Karolu Marksie. Mając dekady doświadczeń w polityce na poziomie narodowym i europejskim, przewodniczący Juncker jest świadomy historycznych faktów i wrażliwości. Jakiekolwiek są poglądy ludzi o Karolu Marksie, nikt nie może zaprzeczyć, że Karol Marks jest osobą, która ukształtowała historię, w ten czy inny sposób – oświadczyła Andreewa. 

Dodała, że niemówienie o Marksie jest zbliżeniem się do zaprzeczania historii i właśnie dlatego Juncker zdecydował się przyjąć zaproszenie i przemówi na uroczystościach. 

Karol Marks urodził się 5 maja 1818 r. w Trewirze. Był współautorem “Manifestu komunistycznego”, deklaracji programowej Związku Komunistów – Komuniści uważają za niegodne ukrywanie swych poglądów i zamiarów. Oświadczają oni otwarcie, że cele ich mogą być osiągnięte jedynie przez obalenie przemocą całego dotychczasowego ustroju społecznego. Niech drżą panujące klasy przed rewolucją komunistyczną – napisano w dziele. 

– Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror – napisał w innym utworze Marks. 

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!