Wiadomości

Jeszcze jeden film z odwrotu rosyjskich żołnierzy z Trypolisu i Tarhuny do Bani Walid

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, 23 maja późnym popołudniem Rosjanie zajmujący stanowiska bojowe w atakowanych przez siły protureckie południowych dzielnicach Trypolisu oraz w Tarhunie wycofali się do Bani Walid. Do sieci trafiły filmy i zdjęcia konwoju złożonego z około 40 pojazdów, w którym były między innymi ciężkie haubice, pojazdy opancerzone GAZ Tigr, a także dwa samobieżne artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S1.

Takich kolumn było jednak więcej. Rosjanie, którzy wycofali się z Trypolisu i Tarhuny, wraz ze sprzętem załadowali się na lotnisku Bani Walid do samolotów i odlecieli. W sumie takich lotów miało być aż szesnaście. Burmistrz Bani Walid Salem Nawir powiedział, że w sumie ewakuowano w ten sposób ok. 1500 Rosjan.

Tymczasem do sieci trafił kolejny film ukazujący przejazd kolumny rosyjskich żołnierzy przez Bani Walid.

Czy oznacza to, że Rosjanie zamierzają się wycofać z Libii? W tej kwestii docierają do nas sprzeczne sygnały, przy czym coraz częściej mowa jest o tym, że chodzi jedynie o przegrupowanie, by wykonać nowe uderzenie.

Dzisiaj Amerykanie ujawnili zdjęcia rosyjskich samolotów bojowych, które przerzucone zostały z Syrii do Libii. O tym, że taka operacja miała miejsce, pisaliśmy 21 maja:

Szef libijskiego MSW: Rosja przerzuca samoloty z Syrii do Libii

Zdjęcia ujawnione dziś przez Amerykanów potwierdzają tamte doniesienia, okazuje się przy tym, że samolotów tych jest nawet więcej, niż pierwotnie sądzono:

Amerykanie ujawnili zdjęcia rosyjskich samolotów bojowych w Libii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!