Wiadomości

Szef libijskiego MSW: Rosja przerzuca samoloty z Syrii do Libii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef resortu spraw wewnętrznych w libijskim Rządzie Porozumienia Narodowego (GNA) Fathi Bashagha w rozmowie ze stacją telewizyjną Bloomberg poinformował, że Rosja dostarczyła co najmniej 6 samolotów bojowych „Mig-29” i 2 „Su-24” Libijskiej Armii Narodowej. Samoloty miały zostać przerzucone z bazy lotniczej w Syrii. Federacja Rosyjska nie wypowiedziała się na ten temat.

Z kolei dowódca wojsk lotniczych Libijskiej Armii Narodowej Sakir Al-Dżaroshi zapowiedział dziś „rozpoczęcie największej operacji lotniczej w historii Libii przeciwko celom tureckim” w tym kraju, dodając, że „nadchodzące godziny będą bardzo bolesne”.

13 kwietnia wojska wspieranego przez Turcję libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego rozpoczęły wielką ofensywę, w wyniku której przejęły kontrolę nad szeregiem miast w zachodniej Libii, a w szczególności nad wielką bazą lotniczą Al-Watiya. W obliczu sukcesów sił GNA załogi niektórych miast i całych regionów, dotąd służące dowodzonej przez feldmarszałka Chalifę Haftara Libijskiej Armii Narodowej (LNA), przeszły na stronę GNA.

Wczoraj z kolei lotnictwo GNA urządziło prawdziwe polowanie na systemy przeciwlotnicze Pancyr:

W Libii trwa polowanie na Pancyry, tylko dziś zniszczono kolejnych sześć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!