Wiadomości

Jaka pogoda czeka nas w najbliższych dniach? Prognoza IMGW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najbliższym tygodniu pogoda będzie bardzo dynamiczna i zmienna. Piątek na znacznym obszarze kraju nadal będzie upalny. Sobota przyniesie przelotny deszcz oraz burze i niedziela nie będzie już tak gorąca. Za to w poniedziałek na zachodzie Polski znów napłynie zwrotnikowe powietrze, które w kolejny dzień będzie przepychane na wschód przez następny front atmosferyczny z deszczem i burzami. W połowie przyszłego tygodnia w całym będzie chłodniej.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, tylko na wschodzie i południowym zachodzie przeważnie będzie słonecznie. Miejscami, szczególnie na północy, południu i w centrum możliwy jest przelotny deszcz i burze z opadami do 20 mm, a na południu do 35 mm, porywami wiatru do 80 km/h i z gradem. Temperatura maksymalna najniższa będzie nad morzem – około 21°C, a najwyższa na południowym wschodzie, do 33°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W nocy na południu temperatura nie spadnie poniżej 19°C, ale na północnym zachodzie obniży się do 13°C.

W sobotę od zachodu kraju będzie przemieszczać się aktywy front chłodny. Na wschodzie będzie jeszcze słonecznie, a na pozostałym obszarze będzie więcej chmur z przelotnymi opadami deszczu i burzami z gradem. Po południu burze mogą być gwałtowne, z silnymi porywami wiatru około 85 km/h, z gradem i opadami deszczu 10-20 mm, na południu do 35 mm. Temperatura maksymalna na północnym zachodzie spadnie poniżej 30°C i wyniesie od 20°C nad morzem do 28°C w Wielkopolsce, a na pozostałym obszarze nadal będzie wysoka od 30°C do 33°C. W nocy na południowym wschodzie nadal będzie bardzo ciepło – do 18°C i burzowo, ale na północnym zachodzie rozpogodzi się i temperatura spadnie nawet do 10°C.

Niedziela będzie już chłodniejsza, ale ze spokojniejszą pogodą. Temperatura maksymalna wyniesie od 22°C do 26°C, a na północy tylko około 20°C. Na zachodzie będzie pogodnie, a na pozostałym obszarze będzie więcej chmur i możliwe są słabe przelotne opady deszczu. Wiatr będzie umiarkowany, a nad morzem nawet dość silny i porywisty, północno-zachodni.

W poniedziałek w całym kraju będzie pogodnie. Na zachodzie temperatura wzrośnie do 32°C. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie – od 22°C do 24°C.

We wtorek i środę z zachodu na wschód kraju będzie przemieszczać się chłodny front, który przyniesie przelotny deszcz i burze z gradem. Temperatura maksymalna około 30°C we wtorek wystąpi na wschodzie i w centrum, a w środę tylko na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze będzie w zakresie od 24°C do 28°C, ale w środę na północnym zachodzie spadnie do około 20°C. Nad morzem prędkość wiatru z kierunków zachodnich wzrośnie i w porywach osiągnie 60 km/h.

W czwartek za sprawą wyżu pogoda ponownie uspokoi się i tylko na północnym wschodzie możliwy jest słaby przelotny deszcz. W najcieplejszym momencie dnia na północy kraju temperatura wyniesie około 20°C, a na południu 27°C. Wiatr będzie umiarkowany, z kierunków zachodnich.

/IMGW/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!