Wiadomości

Jak niemiecki kanał telewizyjny dla dzieci przygotowuje nastoletnie Niemki do związków z dużo starszymi muzułmanami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spore kontrowersje wywołał w Niemczech film zrealizowany przez niemiecki kanał dla dzieci KIKA – pisze Voice of Europe.

Film został wyemitowany w listopadzie, ale dyskusja na temat jego przekazu rozgorzała, gdy w zeszłym miesiącu zindoktrynowana młoda Niemka została zamordowana przez imigranta, a inna omal nie została utopiona przez swojego przybyłego z Afganistanu chłopaka. Oba przypadki coś ze sobą łączyło.

Kanał dla dzieci KIKA zrealizował program o 16-letniej Niemce, Malvinie, która zakochała się w syryjsko-muzułmańskim imigrancie o imieniu Diaa. Początkowo wiek Diaa wynosił 17 lat, ale później KIKA w specjalnym oświadczeniu skorygował go na 19 lat.

Ale Diaa wygląda na znacznie starszego: nosi już gęstą brodę i wyraźnie nie wygląda na nastolatka. Wygląda raczej na 25, a niektóre testy wykazały, że może być po trzydziestce.

Diaa jest także konserwatystą: Malwinie nie wolno przytulać innych chłopców, jeść wieprzowiny i nosić krótkich spódnic. Diaa mówi: „Nie mogę zaakceptować tego, żeby moja żona tak się ubierała”, dodając: „Chcę ją poślubić jak najszybciej, a potem będzie moja.”

Trudno mu było zaakceptować, że jego dziewczyna nie chce nosić chusty, to go Irytowało. Jego dziewczyna mówi, że dochodzi między nimi do konfliktów, „ale dopóki mu ulegam, wszystko jest w porządku”.

Film pokazuje historię miłosną między młodą i naiwną Niemką a konserwatywnym, dużo starszym imigrantem muzułmańskim. Ale co jest w tym szczególnie niezwykłe, to absolutnie bezkrytyczny stosunek do tego rodzaju relacji. A przecież winien to być wręcz modelowy przykład, jak w zachodniej cywilizacji nie powinien wyglądać związek między chłopakiem a dziewczyną: oparty na uległości, ucisku i nierówności.

Niepokojące też jest to, KIKA w jakimś sensie popiera małżeństwa z dziećmi, co należy uznać za niepokojące. Warto bowiem zauważyć, że Dlaa nie chce czekać z małżeństwem, aż jego partnerka będzie pełnoletnia, ale już teraz chce się z nią ożenić i ją posiąść.

Afgański morderca Marii Ladenburger miał rzekomo 17 lat, ale według ojca liczył sobie 33 wiosny. Również morderca z Kandel wyglądał na dużo starszego, choć podawał się za 15-latka.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!