Wiadomości

Włoski arcybiskup: islam chce zniszczyć zachodnią cywilizację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Luigi Negri, włoski arcybiskup Ferrary i Comacchio, w wywiadzie udzielonym gazecie „Liberoquotidiano” wyraził ogromne zaniepokojenie imigracją, podkreślając, że istnieją fundamentalne różnice między islamem a chrześcijaństwem.

Według arcybiskupa „na Zachodzie występują postawy głębokiej niechęci do religii”, przy czym zwraca on uwagę na fakt, że islam nie jest w kryzysie, „ponieważ ma on podstawy raczej polityczne, niż religijne: islam to więcej niż wiara, za nim kryje się prawo, status, jednym słowem – Szariat”.

Negri zauważa, że „w przeciwieństwie do chrześcijaństwa, islam nie uwzględnia znaczenia osoby. Muzułmanin jest ważny tylko w kontekście społecznym i politycznym, w którym żyje. Nie jest zbiegiem okoliczności, że islam rozprzestrzenia się wśród słabych, którzy potrzebują autorytetu, aby czuć się chronionymi. Innym niepokojącym aspektem jest tendencja do niszczenia wartości zachodniej cywilizacji, przede wszystkim nieprzekraczalnego rozróżnienia między polityką a religią”.

Celem ludzi w świecie zglobalizowanej gospodarki jest redukcja kosztów pracy poprzez import imigrantów i stworzenie jednorodnej kultury, podkreśla arcybiskup.

„Integracja musi być prowadzona w sposób rozsądny, a drzwi nie mogą być otwierane w sposób niekontrolowany i bez żadnych zabezpieczeń, ponieważ w przeciwnym przypadku doprowadzi to do zniszczenia i wyeliminowania naszej cywilizacji” – dodaje.

Do Włoch dotarły setki tysięcy muzułmańskich imigrantów z Afryki w trakcie europejskiego kryzysu imigracyjnego. Tylko dzięki porozumieniu z libijską strażą przybrzeżną można było powstrzymać dalszy napływ imigrantów. Nowe badania pokazują, że nietolerancja w stosunku do imigrantów we Włoszech rośnie.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!