Europa Wiadomości

Niemcy: W ciągu ostatnich dwóch lat służby straciły z widoku ponad 5 tys. imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Niemczech trwają poszukiwania uchodźców zarejestrowanych jako osoby niepełnoletnie i nie będące pod jakąkolwiek opieką dorosłych. Według raportu przygotowanego przez Federalny Urząd Kryminalny (BKA) tylko w ciągu ostatnich dwóch lat „zaginęło” ponad 5 tys. takich osób.

Jak wynika z danych BKA w ciągu ostatnich dwóch lat „wyparowało” dokładnie 5288 młodych uchodźców, którzy przybyli do Niemiec i zostali zarejestrowani jako niepełnoletni migranci nieposiadający żadnej opieki dorosłych.

Zdaniem dziennika „Osnabruecker Zeitung” w niemal każdym rozpatrywanym przypadku ślad po poszukiwanych uchodźcach ginął zaraz po zarejestrowaniu. W dodatku urzędnicy i inni funkcjonariusze państwa mają problemy z ich identyfikacją. Powód? Większość nie ma żadnych dokumentów.

Według Federalnego Urzędu Kryminalnego w grupie „zagubionych młodocianych migrantów” niemal 4,5 tys. spośród nich to osoby w wieku 14-17 lat, pozostali z kolei nie ukończyli jeszcze 13 lat.

„Po dokonaniu rejestracji dalszy ich los jest nieznany”, napisano w „Osnabruecker Zeitung”. Według gazety jest bardzo prawdopodobne, że część z nich „samodzielnie uciekła do swoich rodzin lub przyjaciół w Niemczech, ale także za granicę”.

Ani BKA, ani odpowiedzialne urzędy nie dysponują informacjami dotyczącymi tego, ilu z nich już po zniknięciu dopuściło się łamania prawa.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!