Świat Wiadomości Żydzi

Izrael ma gotowy plan inwazji na Liban

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Naczelne dowództwo wojsk żydowskiego reżimu zatwierdziło plany ofensywy na Liban. Zdecydowano również o stałym zwiększaniu gotowości bojowej wojsk lądowych. O sprawie poinformował Times of Israel.

Izrael ma gotowy plan inwazji na Liban. Decyzję podjęli wspólnie generał Ori Gordin, szef Dowództwa Północnego Izraelskich Sił Zbrojnych oraz generał Oded Basiuk, szef Dowództwa Operacyjnego generał

“W ramach oceny sytuacji zaaprobowano i zatwierdzono plany operacyjne dotyczące ofensywy w Libanie oraz podjęto decyzje o kontynuacji zwiększania gotowości wojsk lądowych” – podała w specjalnym komunikacie izraelska armia.

Sprawę skomentował przedstawiciel amerykańskiego Pentagonu. – Nie zamierzam wdawać się w dyskusję i spekulować na temat tego, co może się wydarzyć, poza stwierdzeniem, że nikt nie chce szerszej wojny regionalnej – powiedział dziennikarzom generał dywizji Patrick Ryder, rzecznik prasowy instytucji.

Jak dotąd presja dyplomatyczna USA wywierana na żydowskich nazistów pozwalała uniknąć wojny z Libanem, ale w ostatnich tygodniach napięcie na północnej granicy państwa stale rośnie. Obie strony atakują się rakietami i dronami. Izrael jest przekonany o sile swoje armii. Zapowiedział, że jeśli problem ten nie zostanie rozwiązany środkami dyplomatycznymi, to “odepchnie” Hezbollah na północ, w ramach specjalnej operacji wojskowej.

NASZ KOMENTARZ: Żydzi próbują kuć żelazo, póki gorące. Są już ścigani za zbrodnie wojenne, więc z ich punktu widzenia niczego nie zmieni fakt ataku na kolejny kraj.

Polecamy również: Rząd Tuska chce ułatwić “Januszom biznesu” zatrudnianie nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!