Świat Wiadomości Żydzi

Izrael kontynuuje czystkę etniczną w Jerozolimie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Władze Autonomii Palestyńskiej potępiły nieudolność społeczności międzynarodowej w sprawie czystki etnicznej, prowadzonej przez Izrael w okupowanej, Wschodniej Jerozolimie.

Izrael kontynuuje czystkę etniczną we Wschodniej Jerozolimie. W swoim oświadczeniu, MSZ Autonomii PAlestyńskiej skarżyło ten kraj o dążenie do opróżnienia Jerozolimy i jej okolic z palestyńskiej obecności.

We wtorek 11 lipca, izraelska policja siłą eksmitowała kolejną palestyńską rodzinę z jej domu w Aqbat Al-Khalidiya na okupowanym Starym Mieście w Jerozolimie Wschodniej. Jednocześnie, mieszkanie zasiedlili żydowscy osadnicy.

Eksmisja nastąpiła po decyzji izraelskich władz sądowych nakazującym rodzinie Sub Laban opuszczenie domu na rzecz osadników. Decyzja sądu opierała się na twierdzeniach grup osadniczych, że przed 1948 r. dom był własnością Żydów. Palestyńska rodzina mieszkała w domu od 1953 roku.

Reakcje międzynarodowe nie dorównują cierpieniu, bólowi i niesprawiedliwości, jakim poddawany jest naród palestyński, ani haniebnej zbrodni, jakiej dopuszczono się na tej rodzinie. Jest to zbrodnia przeciwko ludzkości – oświadczyło ministerstwo.

Według Autonomii Palestyńskiej, słabe reakcje międzynarodowe na działania żydowskie odzwierciedlają niesprawiedliwe, podwójne standardy międzynarodowe w odniesieniu do prawa międzynarodowego, praw człowieka i międzynarodowej legitymacji oraz odzwierciedlają brak woli do podjęcia niezbędnych praktycznych działąń, w celu zmuszenia reżimu okupacyjnego do zaprzestania wszelkich nielegalnych, jednostronnych działań tego typu.

Według Biura ONZ ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej, aktualnie eksmisja grozi 218 palestyńskim rodzinom z Wschodniej Jerozolimy. Izrael okupował Wschodnią Jerozolimę wraz z całym Zachodnim Brzegiem podczas wojny szściodniowej z 1967 roku. Formalnie zaanektował ten teren w 1980 roku. Nigdy nie zostało to uznane przez społeczność międzynarodową.

Na zdjęciu poglądowym izraelscy policjanci w pobliżu domu rodziny Sub Laban w pobliżu meczetu Al-Aksa.

Polecamy również: Żydzi atakują Polaków w Jerozolimie. “Na polski dom poleciały kamienie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!