Islam Polska Wiadomości

Pilne! Muzułmanin planował zamach na terytorium Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę, który planował zamach terrorystyczny przy pomocy pasa szahida.

Muzułmanin planował zamach na terenie Polski przy pomocy tzw. pasa szahida. Zatrzymania mężczyzny dokonali funkcjonariusze poznańskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w dniu 16 czerwca – ujawniło właśnie biuro prasowe ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisława Żaryna.

-Podejrzany utrzymywał bieżący kontakt z osobami, które podawały się za przedstawicieli organizacji terrorystycznej ‘Państwo Islamskie – IS’. Zatrzymany działał z nimi w porozumieniu – wskazało biuro.

ABW uzyskała informacje o planach mężczyzny od jego otoczenia i już od jakiegoś czasu monitorowała jego działalność. Po aresztowaniu, dokonano przeszukania jego miejsca pobytu. W toku akcji zabezpieczono szereg dowodów na planowane przestępstwo. Według biura, mężczyzna, który pod koniec 2022 roku przeszedł na islam, zbierał informacje i sprzęt niezbędne do przygotowania tzw. pasa szahida, przy pomocy którego chciał wysadzić się w jednym z zaludnionych miejsc publicznych.

-W swojej działalności inspirował się działalnością ‘Państwa Islamskiego’ i wzorował się na liderach organizacji terrorystycznych, jak Osama Bin Laden, Abubakr Al-Bahdadi, Anwar Al-Awlaki – podało biuro.

Aresztowanemu muzułmaninowi przedstawiono dwa zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym oraz planowania przeprowadzenia katastrofy wielkich rozmiarów przy użyciu materiałów wybuchowych.

NASZ KOMENTARZ: Po raz kolejny pojawia się przykład islamu jako “religii miłości”. W rzeczywistości jest to radykalny ruch polityczno-religijny; ideologia którą należy monitorować i zwalczać jej zbrodnicze przejawy. Niestety, władze nie doceniają zagrożenia islamizacji Polski. Tylko w 2022 roku ściągneły do Polski ponad 130 tys. muzułmanów. Wiele mówiący jest też fakt, że sprawę niedoszłego terrorysty ujawniono dopiero miesiąc po jego zatrzymaniu.

Polecamy również: Izrael kontynuuje czystkę etniczną w Jerozolimie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!