Świat Wiadomości

Izba Reprezentantów postawiła Donalda Trumpa w stan oskarżenia za “podżeganie do powstania”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Izba Reprezentantów, w której większość ma Partia Demokratyczna, zdecydowała o postawieniu prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Wnioskiem, który poparło także 10 republikanów, zajmie się w następnej kolejności Senat.

Prezydent został oskarżony o „podżeganie do powstania”. Proces w izbie wyższej rozpocznie się najprawdopodobniej już po zaprzysiężeniu elekta Joe Bidena.

„Spór przebiega o to, czy i jaką odpowiedzialność za szturm na Kapitol 6 stycznia i przemoc ponosi Trump oraz czy wzywał do niego swoich sympatyków w poprzedzającym atak przemówieniu sprzed Białego Domu” – informuje RMF24.pl.

– Wiemy, że prezydent Stanów Zjednoczonych wzniecił to powstanie, ten zbrojny bunt przeciwko naszemu wspólnemu krajowi, musi odejść – przekonywała szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Zarzucała też Donaldowi Trumpowi wielokrotne kłamstwa dotyczące sfałszowania wyborów.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

– Prezydent Trump za siedem dni odejdzie. Spróbujmy uleczyć ten naród. (…) To tylko wywoła nienawiść i ogień bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Miejmy sumienie. Ludzie są ważniejsi od polityki. Zjednoczmy ten kraj – bezskutecznie ripostował republikanin z Missouri Jason Smith.

Demokraci wygrali głosowanie w stosunku 231:197. Proces może zakończyć się zakazem ponownego startu ustępującego obecnie prezydenta w wyborach 2024 roku.

Nic mu nie zrobią…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!