Wiadomości

Iskrzy na linii Londyn – Paryż. Chodzi o imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało, że poruszy w rozmowach z rządem Francji temat nagrania stacji Sky News. Widać na nim, jak francuscy policjanci nie robią nic, by zatrzymać nielegalnych imigrantów próbujących przepłynąć kanał La Manche.

Reporterzy Sky News na własne oczy widzieli, jak koło miejscowości Ambleteuse, niedaleko Calais w biały dzień, na oczach francuskich policjantów nielegalni migranci przenoszą przez plażę duże pontony i łodzie, które następnie spuszczają na wody kanału La Manche, by bez przeszkód na nie następnie wsiąść. Zaznaczają, policjanci nie podjęli żadnej interwencji, choć od momentu zejścia z pontonem na plażę do spuszczenia go do wody minęło osiem minut. Na pytanie, dlaczego nie podejmują działań, jeden z funkcjonariuszy odparł, że jest ich ośmiu, a nielegalnych imigrantów – 80. Reporterzy Sky News zaznaczają, że policjanci byli uzbrojeni.

Grupa, której francuska policja pozwoliła wypłynąć pontonem na wody kanału La Manche, po dziewięciogodzinnej przeprawie dotarła do brzegu angielskiego hrabstwa Kent, po czym została przejęta przez łodzie RNLI, brytyjskiej organizacji pozarządowej. Wśród co najmniej 40 osób, które były w tej grupie, znajdowała się m.in. mająca zaledwie 16 dni iracka dziewczynka o imieniu Ayyan, zawinięta jedynie w koc.

Od początku tego roku do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche przedostało się już ponad 17 tys. nielegalnych imigrantów, czyli dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, który i tak był rekordowy.

/Sky News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!