Wiadomości

Irański rząd chce zwiększyć potencjał rakietowy sił zbrojnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd Iranu planuje uruchomić program zwiększający potencjał rakietowy sił zbrojnych, chce także zakupić samoloty i okręty podwodne nowej generacji – poinformowała agencja prasowa IRNA, powołując się na irańskie Ministerstwo Obrony.

Jak pisze IRNA rząd Iranu zapewnił, że program rakietowy ma wyłącznie defensywny charakter i nie podlega międzynarodowym negocjacjom, czego żądają Stany Zjednoczone i kraje europejskie. Teheran twierdzi, że jego plany dotyczące zwiększenia potencjału rakietowego nie są objęte umową nuklearną z 2015 r.

„Zwiększenie mocy pocisków balistycznych, nabycie samolotów bojowych nowej generacji, ciężkich i dalekiego zasięgu, oraz okrętów podwodnych o różnych możliwościach, to tylko niektóre z naszych planów” – poinformował wiceminister obrony Mohammad Ahadi.

Mohammad Ahadi podkreślił, że międzynarodowe sankcje nie powstrzymały rozwoju irańskiego przemysłu zbrojeniowego.

„Posiadamy niezbędną infrastrukturę do tego, aby prowadzić badania i rozwijać naszą armię. Zamierzamy jednocześnie unowocześniać nasz przemysł obronny, opierając się na zdolnościach naukowych naszego kraju. Chcemy wykorzystywać wiedzę dziesiątek tysięcy naszych absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych” – oświadczył wiceminister.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!