Wiadomości

Iran grozi Azerbejdżanowi: Wody Araksu zatopią wrogów Wielkiego Iranu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koncentracji wojsk irańskich u granic Azerbejdżanu towarzyszy wojenna retoryka. Na twitterowym koncie Armii Strażników Rewolucji Islamskiej zamieszczono groźby pod adresem północnego sąsiada.

“W całej historii Araks był symbolem wielkości i jedności #Wielkiego Iranu” – możemy przeczytać na profilu Strażników Rewolucji Islamskiej. Dodajmy, że Araks to rzeka, wzdłuż której biegnie granica irańsko-azerbejdżańska.

“Skoro wybrzeże Araksu stało się siedliskiem wrogów Wielkiego Iranu, wody Araksu zatopią tron najeźdźców” – grozi Armia Strażników Rewolucji Islamskiej.

Wpis wywołał żywe reakcje internautów i mocno podgrzał atmosferę. Komentują go zarówno Persowie, pewni zwycięstwa nad Azerbejdżanem, a może i nad Turcją, ale też Turcy (Azerbejdżanie), którzy zapowiadają rychłe wyzwolenie Południowego Azerbejdżanu i przypominają, że Tebriz to historyczna stolica Azerbejdżanu, która (tymczasowo) okupowana jest przez Persów.

Czytaj też:

Ahmad Hashemi: Wojna Iranu z Północnym Azerbejdżanem doprowadzi do powstania w Południowym Azerbejdżanie i rozpadu Iranu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!