Wiadomości

Imigranci z Turcji, Bangladeszu, Jemenu i Iraku zatrzymani przez Straż Graniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali pięciu nielegalnych imigrantów.

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Hrebennem i Lubyczy Królewskiej w pobliżu miejscowości Tarnoszyn w powiecie tomaszowskim zatrzymali dwoje obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Usiłowali przedostać się do Niemiec w celu podjęcia pracy.

Zatrzymano również organizatora procederu. To 28-letni obywatel Turcji, który swoim samochodem miał przewieźć nielegalnych imigrantów w głąb Europy.

Imigranci zostali przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji. Natomiast wobec organizatora nielegalnego procederu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do kolejnego zatrzymania osób, które nielegalnie przekroczyły granicę, doszło w rejonie Zosina. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horodle zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu w Polsce. Zatrzymani mężczyźni to obywatele Jemenu, Bangladeszu i Iraku. Wszyscy cudzoziemcy zostali przekazani stronie ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Zatrzymania nielegalnych imigrantów były efektem ścisłej współpracy ze stroną ukraińską.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!