Wiadomości

Hutnicy protestują przeciwko wygaszeniu w krakowskiej hucie wielkiego pieca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do Dąbrowy Górniczej przyjechało około tysiąca osób. Nie godzą się oni z decyzją o wygaszeniu wielkiego pieca w krakowskiej Nowej Hucie – informuje RMF.

Jutro zarząd Arcelor Mittal Poland ma się spotkać ze związkowcami z kombinatu w krakowskiej Nowej Hucie. Taką informację hutnicy przekazały pod koniec demonstracji przed siedzibą zarządu firmy w Dąbrowie Górniczej. Demontujący, że wycofa się on z decyzji o czasowym wygaszeniu wielkiego pieca i stalowni w Krakowie.

– Sytuacja jest nerwowa. Od 6 maja nikt z nami nie rozmawia. Wiadomość o spotkaniu z zarządem wcale nas nie uspokaja – mówią hutnicy w rozmowie z reporterką RMF FM.

Związkowcy podkreślają, że pracownicy krakowskiego zakładu żyją w niepewności i mogą niebawem szukać innej pracy.

– A co zrobimy wtedy, jeżeli będzie trzeba otworzyć prace wielkiego pieca i stalowni, a nie będzie kim? Będzie prosta decyzja. Niestety – my mieliśmy dobre chęci, ale ludzie nie chcieli. I taka może być przyszłość Krakowa. A później nie tylko Krakowa – mówił jeden z demonstrujących.

Związkowcy zapowiadają też kolejną manifestację. Ma się odbyć 22.08 przed urzędem wojewódzkim w Krakowie. Mówią też, że jeżeli będzie taka potrzeba, pojadą do Warszawy.

/rmf24.pl, foto: Dziennik Zachodni/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!