Wiadomości

Horała o sprawie kop. Turów: „TSUE przekroczył swoje uprawnienia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jedynym problemem jest TSUE, który zachował się w sposób nieracjonalny, przekroczył swoje uprawnienia swoimi nierozsądnymi nawet nie wyrokami a postanowieniami o zabezpieczeniu. Niszczy przedmiot sporu – skomentował w programie „Woronicza 17” karę nałożoną przez TSUE na Polskę w sprawie kopalni Turów wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

– Nie doczekałem się jeszcze sprawy, w której w jasny sposób widać oczywisty interes Polski, gdzie opozycja stanęłaby po stronie polskiej racji stanu, zamiast wykorzystywać to jako kolejny pretekst do atakowania rządu – ocenił Horała na antenie TVP Info.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś (Solidarna Polska) zgodził się, by Polska nie płaciła kar. – Powinno się prowadzić tam wydobycie, po to, żeby energetyka w Polsce nie była zdestabilizowana tym, że te 7 proc. produkcji zabraknie – dowodził.

Podobne zdanie wyraził Łukasz Rzepecki z Kancelarii Prezydenta RP. – To nie tylko zagrożone miejsca pracy dla pracowników kopalni, elektrowni i powiązanych spółek, ale także funkcjonowanie domów, szkół, szpitali i instytucji – zwrócił uwagę.

Więcej:
https://www.tvp.info/56057256/woronicza-17-tsue-o-kopalni-turow-politycy-komentuja-marcin-horala-tsue-przekroczyl-swoje-uprawnienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!