Europa Świat Wiadomości

Holenderska telewizja została oskarżona o antysemityzm ponieważ sparodiowano w niej zwyciężczynię Eurowizji z Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasador złożył oficjalny list protestacyjny do BNNVARA, publicznego nadawcy, który emitował program, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Centralnej Rady Żydowskiej w tym kraju. Program „Samme Wallis de Vries Show” pokazał nową wersję piosenki, z udziałem komik Martine Sandifort w roli piosenkarki Netty Barzilai. Tekst został zmieniony jednoznacznie polityczny i odnoszący się do konfliktu Palestyny z Izraelem.

– Światowi przywódcy jedzą z mojej ręki … urządzamy przyjęcie, idziesz? Wkrótce, w meczecie al-Aqsa, który i tak wkrótce będzie pusty – głosi tekst.

W klipie zamieszczono także zdjęcia protestujących i rannych Palestyńczyków, a także nawiązanie do ambasady USA otwierającej się w 70. rocznicę powstania Izraela, o którym to wydarzeniu Sandifort śpiewa: „Palestyńczycy nie zostali zaproszeni na imprezę.” Zamiast tekstów „Nie twoja zabawka” jest ” Patrz jak pięknie wystrzeliwuję pociski.”

W liście ambasador napisał, że choć wolność słowa, prasa i satyra są ważne dla Izraela, sprawy poszły „za daleko”. Izraelczycy „nie cieszą się, gdy Palestyńczycy są zabijani” – kontynuuje ambasador

– Kiedy ludzie tracą życie, to nie ma znaczenia z której strony. Nie śmiejemy się, ty też nie powinieneś! – napisał.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!