Wiadomości

Hiszpańscy wojskowi przeciwko akceptowaniu poniżania Hiszpanii i narzucaniu jednolitego myślenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 270 wojskowych w stanie spoczynku ostrzegło przed „niszczeniem demokracji w Hiszpanii” oraz przed „narzucaniem jednolitego myślenia”. „Jedność Hiszpanii jest w niebezpieczeństwie” – napisano w deklaracji, o której poinformowała agencja EFE.

Byli wojskowi oskarżyli rząd o „akceptowanie poniżania Hiszpanii i jej symboli, ataki na króla i niszczenie jego wizerunku”.

„Pozwalają na wywoływanie gwałtownych zamieszek przez separatystów poprzez petycje ułaskawienia skazanych za bunt i podburzanie, na ustępstwa wobec terrorystów i, tym samym, obrażanie ofiar terroryzmu, na omijanie obowiązującego prawa i dążenie do politycznego podporządkowania najwyższego organu władzy sądowniczej i prokuratury generalnej, a także zaprowadzanie jednolitego myślenia poprzez ustawę o tak zwanej pamięci historycznej” – napisali autorzy orędzia, cytowani przez dziennik „ABC”.

„Jako wojskowi, pomimo tego, że jesteśmy w stanie spoczynku, podtrzymujemy naszą przysięgę gwarantowania suwerenności i niepodległości Hiszpanii, obrony jej integralności terytorialnej i porządku konstytucyjnego, z poświęceniem życia, jeżeli byłoby to potrzebne” – głosi deklaracja.

Podpisując orędzie wojskowi odwołali się do wolności słowa i opinii, ostrzegli przed „ryzykiem, na jakie osoby rządzące krajem narażają przyszłość Ojczyzny” oraz wyrazili lojalność wobec króla jako zwierzchnika sił zbrojnych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!