Wiadomości

Haaretz: “Trump atakując Antifę atakuje Żydów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli Donald Trump tak bardzo kocha Żydów, to dlaczego ciągle hołduje największym antysemitom w Ameryce? – czytamy w artykule dziennikarza „Haaretz” Ariego Paula.

31 maja Donald Trump za mediach społecznościowych poinformował, że zamierza uznać skrajnie lewicowy ruch Antifa za organizację terrorystyczną. Tymczasem izraelski dziennik „Haaretz” twierdzi, że oświadczenie Donalda Trumpa jest „absurdalną na wielu poziomach próbą szkalowania antyfaszyzmu„. „Antifa nie jest organizacją, ale filozofią” – podkreśla dziennik i zadaje w związku z tym pytania: „Kto jest jej liderem? Jaka jest jej struktura? Jak zostaniesz jej członkiem?”.

„Haaretz” pisze również, że „sięganie po antyfaszystów jako kozła ofiarnego i »ukrytą ręką« trwających zamieszek jest z natury antysemickie„ i pyta: „Jeśli Donald Trump tak bardzo kocha Żydów, to dlaczego ciągle hołduje największym antysemitom w Ameryce?”.

Dziennikarz „Haaretz” dodaje również, że w momencie gdy prawica „szkaluję Antifę”, skrajnie lewicowa organizacja powinna przypominać Żydom „kto właściwie ich chroni, kiedy rasiści chodzą po ulicach”. Według niego każdy Żyd w USA powinien się przeciwstawić atakom na Antifę.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!