Wiadomości

Grzegorz Braun jedynką Konfederacji na Podkarpaciu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY zaprezentowała dziś kolejną „jedynkę” w wyborach do Parlamentu Europejskiego, tym razem w okręgu podkarpackim. Prezentacja odbyła się na konferencji prasowej W Rzeszowie, gdzie poinformowano, iż „jedynką” w tym okręgu będzie Grzegorz Braun.

Grzegorz Braun to polski reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta. Absolwent studiów polonistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim, na którym też podjął pracę i do 2007 prowadził zajęcia z dziennikarstwa. W 1993 ukończył studia podyplomowe na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Od 1987 współorganizował akcje Pomarańczowej Alternatywy. Był rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa. Uczestniczył w protestach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim. Działał też w ruchu Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka. W latach 90. był publicystą kwartalnika „Fronda”. Jako reżyser filmowy ma w dorobku ponad 20 tytułów, wśród nich m.in. stworzony w 2005 film dokumentalny pt. Plusy dodatnie, plusy ujemne o kontaktach Lecha Wałęsy z SB.

24 stycznia 2015 ogłosił decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach w 2015. W przeprowadzonych 10 maja wyborach zajął 8. miejsce spośród 11 kandydatów, zdobywając 124 132 głosy. Po wyborach prezydenckich w 2015 wystąpił z inicjatywą o nazwie „Pobudka”, której celem jest realizacja programu pracy organicznej na rzecz wolności, bezpieczeństwa, oraz emancypacji duchowej, intelektualnej i materialnej Polaków. W styczniu 2019 ogłosił swój start na urząd prezydenta Gdańska.

Prosimy o informowanie w swoich przekazach oraz sondażach o tym, że zawiązała się KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY, którą tworzą Partia KORWiN, Ruch Narodowy, środowiska Grzegorza Brauna, “Skuteczni” Piotra Liroya-Marca, środowiska pro-life Kai Godek oraz Federacja dla Rzeczpospolitej Marka Jakubiaka. W ciągu następnych dni poznacie Państwo kolejnych liderów list. Jutro (30.03) na spotkaniu w Londynie przedstawimy kandydata numer 1 z okręgu warszawskiego.


Tomasz Grabarczyk
Biuro Prasowe KONFEDERACJI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!