Wiadomości

Gryglas: „Gowin prezentuje stanowisko zbliżone do opozycji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie rozumiałem postawy Jarosława Gowina wiosną i nie rozumiem dzisiaj, gdy prezentuje stanowisko zbliżone do opozycji w zakresie aborcji czy podatku medialnego – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info Zbigniew Gryglas, jeden z ośmiu członków Porozumienia wyrzuconych z partii w ostatni weekend.

Sąd koleżeński Porozumienia zdecydował w sobotę o wykluczeniu z partii ośmiu członków. Wykluczono trzech posłów: wiceszefa ministerstwa aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa, wiceministra resortu do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka oraz ministra w KPRM ds. samorządu terytorialnego Michała Cieślaka.

– Zostali wyrzuceni z partii wiceprezesi ugrupowania, członkowie zarządu, posłowie, ministrowie i ważni działacze. To akt samobójczy. Jako argument podano brak lojalności i naruszenie statutu. Tymczasem funkcjonowanie w partii powinno polegać na ucieraniu się poglądów i stosowaniu procedur demokratycznych – zauważył Zbigniew Gryglas.

– Moje osobiste losy nie są tu istotne. Ważna jest, zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii, stabilność koalicji i rządu. Moje dalsze funkcjonowanie w rządzie zależy od pana premiera Mateusza Morawieckiego, premiera Jacka Sasina i oceny mojej dotychczasowej pracy w ministerstwie aktywów państwowych – odpowiedział Gryglas, zapytany, jak w tej chwili widzi przyszłość i swoje stanowisko w rządzie.

Jacek Żalek powiedział w „DoRzeczy”, że Jarosław Gowin to „koń trojański” i „bomba pod okrętem Zjednoczonej Prawicy”, a Michał Cieślak ujawnił w wp.pl, że wicepremier regularnie konsultuje się z politykami opozycji takimi jak np. Rafał Trzaskowski, Aleksandra Dulkiewicz, Donald Tusk.

– Ja nie rozumiałem postawy pana premiera Jarosława Gowina, gdy wiosną kwestionował przeprowadzenie wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie i nie rozumiem jego zachowania także dzisiaj, gdy prezentuje stanowisko zbliżone do opozycji w zakresie aborcji czy podatku medialnego – zauważył spytany o to Gryglas.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!