Polska Wiadomości

Gruzin staranował wejście do baru po tym jak wyproszono go za chamstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali w Łodzi 25-letniego Gruzina, który staranował samochodem wejście do nocnego klubu. Straty wyceniono na 50 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gruzin staranował wejście do baru po tym jak wyproszono go za chamerię. Do zdarzenia doszło 21 września 2023 roku. W tym dniu 25-latek za swoje agresywne zachowanie, został o godzinie 4.00 rano wyproszony z jednego z klubów w centrum Łodzi. Niepogodzony z losem, podczas wyprowadzania z lokalu odgrażał się pracownikom ochrony, grożąc im pobiciem. Po kilku minutach wrócił, tym razem kierując samochodem, którym z premedytacją kilkakrotnie wjechał w drzwi i witryny boczne dyskoteki, niszcząc je i narażając na utratę życia lub zdrowia stojące tam osoby.

Łączna wartość strat oszacowano na 50 tysięcy złotych. Ponadto podczas wykonywania nerwowych manewrów, Gruzin uderzył w dwa zaparkowane nieopodal samochody, powodując straty w wysokości 800 złotych i 3 tysięcy złotych.

Policjanci odnaleźli porzuconego przez podejrzanego mercedesa, następnie dotarli do właściciela pojazdu, któremu jak się okazało podejrzany zabrał samochód bez jego zgody. Agresywny imigrant uciekł za granicę.

29 listopada 2023 roku jednak wrócił do Polski, licząc, że pozostanie bezkarny. Został jednak zatrzymany. W prokuraturze usłyszał szereg zarzutów, w tym narażenia człowieka na niebezpieczeństwo, zaboru pojazdu, gróźb karalnych, oraz  zniszczenie mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Warto przypomnieć, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która ujawniła szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

Polecamy również: Ukraińcy chcą uczyć Polaków historii rzezi wołyńskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!