Europa Wiadomości

Grecja zalegalizowała małżeństwa sodomitów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pierwszy kraj prawosławny na świecie umożliwił zawieranie przez sodomitów małżeństw cywilnych. Nowe prawo w Grecji przyjęto w nocy z czwartku na piątek po długiej i burzliwej debacie parlamentarnej. Przeciwko nowym przepisom wypowiadał się głośno kościół prawosławny, a także część posłów obozu rządzącego. Za rozwiązaniami były -i tu nie ma żadnych zaskoczeń- partie lewicowe i komunistyczne.

Grecja zalegalizowała małżeństwa sodomitów. Po dwóch dniach debaty parlamentarnej i 30 godzinach oświadczeń politycznych doszło do uchwalenia zapowiadanych przez rząd przepisów. Nowe prawo uznaje małżeństwa osób tej samej płci i otwiera drogę do adopcji dzieci, lecz pomija prawo do macierzyństwa zastępczego dla par sodomickich.

Nocne głosowanie było imienne: za przyjęciem ustawy głosowało 176 posłów w 300-osobowym parlamencie.

Projektowi ustawy ostro sprzeciwiał się wpływowy w Grecji kościół prawosławny. Do imiennego głosowania wzywał arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim II, aby wyborcy mogli sprawdzić, jakie stanowisko zajęli ich przedstawiciele.

W szeregach rządzącej Nowej Demokracji nie było jednomyślności co do przyjęcia nowych przepisów. Przeciwko opowiedział się m.in. były premier Grecji Andonis Samaras, który stwierdził, że “ustawa o związkach jednopłciowych jest fundamentalną zmianą prawa rodzinnego”.

Nowe prawo poparły za to główne partie lewicowe, znajdujące się w opozycji. Lider socjalistycznej Syrizy Stefanos Kasselakis zapowiedział nawet, że każdy członek jego partii, który wstrzyma się od głosu lub zagłosuje przeciwko ustawie, poniesie konsekwencje.

Grecja stała się tym samym 16. krajem Unii Europejskiej i 37. na świecie, a także pierwszym krajem prawosławnym, który przyjął takie prawo.

-Reforma, którą uchwalamy, poprawia życie wielu naszych współobywateli – powiedział w czwartek w parlamencie premier Grecji Kyriakos Micotakis, którego rząd od tygodni przygotowywał się do tego głosowania. W jego ocenie przyjęta ustawa “powinna jednoczyć, a nie dzielić”.

NASZ KOMENTARZ: Nie wątpimy, że zalegalizowanie pedofilii również “poprawi życie” wielu obywateli.

Polecamy również: Parlament Europejski finalizuje Pakt Migracyjny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!