Europa Polska Wiadomości

Czy imigranci przybyli do Gdyni? Nie to tylko… szwedzka wycieczka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Porannym promem z Karlskrony przypłynęła do Gdyni kilkudziesięcioosobowa wycieczka ze Szwecji, złożona z osób o nieeuropejskim pochodzeniu. Nie czekając na miejski autobus, turyści ruszyli piechotą w kierunku centrum Gdyni. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

O sprawie poinformował jeden z czytelników portalu “trojmiasto.pl” Choć na szczęście okazało się, że Gdynia nie będzie drugim Calais, to mieszkańcy byli zaniepokojeni. Widok imigrantów maszerujących w jednej kolumnie, zwłaszcza w kontekście ostatnich zamachów, mógł przerazić Gdynian.

Strach, całkowicie uzasadniony, stał się pożywką dla liberalnej części internautów, którzy nie omieszkali w niewybrednych słowach skrytykować tych gdynian, którzy z zaniepokojeniem przyjęli fakt pojawienia się sporej liczby imigrantów na ulicach Gdyni. Oto kilka z nich:

“Ludzie puknijcie się w główki bo robicie z tego kraju pośmiewisko i skansen jak z głębokiej komuny. Buraki bez szkoły. Plebs.”

“Pisowskie trole czy tak ciężko jest przewidzieć ,że taka ksenofobiczna izolacja kraju sprowadzi nas do czasów neandertalczyków.”

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!