Wiadomości

„Gniew Eufratu” w walkach z ISIS /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Głośno ostatnio w naszym kraju zrobiło się o grupie Polaków walczących z ISIS u boku Kurdów. Także i my pisaliśmy o tym. Obszernie też opisywaliśmy przebieg walk o Tabkę. Dziś tymczasem bojcy „Gniewu Eufratu” zamieścili filmik nakręcony właśnie w Tabce z takim oto komentarzem:

Klip przedstawia kilka chwil z ostatniej duzej ofensywny ISIS przeciwko nam w Tabqa na kilka dni przed wyzwoleniem miasta i zabezpieczeniem Tamy. Okolo godziny 14 zostalismy zaatakowani praktycznie na calej lini frontu polnocnego, biegnacego rownolegle do Eufratu. Ostrzal glownie snajperski i maszynowy, kilku zamachowcow samobojcow. Bronilismy sie jakies 4 godziny dopoki nie przyjechal czolg + 2 dushki i nie pozamiatali. Snajperzy byli naprawde niezli i mielismy spore problemy z namierzeniem ich. Czeczenscy weterani. Nie mozna w takiej sytuacji prowadzic ognia z jednego miejsca dluzej niz kilkanascie sekund, bo grozi to kulka z SWD o czym niestety przekonalo sie kilku kurdyjskich partyzantow…

Dziewczyny z YPJ taki ogien robily, ze musielismy im swoje magazynki pozyczac pod koniec 😉

Klipy sa i beda mocno okrojone, poniewaz wiekszosci materialu niestety nie moge upubliczniac do momentu opuszczenia przez nas Syrii.

W toku tychże walk Polacy wzięli do niewoli kilku dżihadystów. Ich zdjęcie zamieścili w sieci wraz z pytaniem: „co z nimi zrobić?”:

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!