Polska Wiadomości

Gdańsk bankrutuje ale jednocześnie… finansuje inwestycję na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zarządzany przez skrajnie lewicową Aleksandrę Dulkiewicz Gdańsk, przekazał na rozwój centrum rehabilitacyjnego we Lwowie milion zł z budżetu miasta.

Gdańsk bankrutuje ale jednocześnie… finansuje inwestycję na Ukrainie. Deklaratywnym celem pomocy jest zapewnienie pełnej opieki doraźnej i długoterminowej osobom, które odniosły złożone i ciężkie obrażenia podczas wojny.

We Lwowie gościła Grupa Robocza Ukraina Europejskiego Komitetu Regionów, której przewodniczącą jest prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Przedmiotem dyskusji podczas spotkania z udziałem nowo mianowanej ambasador UE, szefowej delegatury UE w Kijowie Kataríny Mathernovej były przede wszystkim program reform oraz perspektywa rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Wśród prelegentów była też Oleksandra Azarkhina, wiceminister infrastruktury Ukrainy.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podpisała z merem Lwowa Andrijem Sadowym (zaciekły zwolennik banderyzmu) umowę o wsparciu w wysokości 1 miliona złotych (220 000 euro) projektu Unbroken. –To solidarność Gdańska, miasta wolności i solidarności, na rzecz wyjątkowego projektu, który jest realną szansą dla tysięcy ofiar tej strasznej wojny na życie i pracę dla wolnej i niepodległej Ukrainy. Chcemy potwierdzić prawdziwość polskiego powiedzenia, że prawdziwych przyjaciół znajduje się w potrzebie – stwierdziła Aleksandra Dulkiewicz.

Andrij Sadowy, mer Lwowa, przedstawił projekt Unbroken jako tworzenie „ekosystemu rehabilitacji” i pochwalił wsparcie miast siostrzanych Lwowa. –W ubiegłym roku Unia Europejska zgodziła się przekazać 19,6 mln euro na budowę mieszkań socjalnych dla pacjentów Centrum Niezłomnych. Dzięki zeszłorocznemu wkładowi litewskiego Wilna, którego burmistrz Valdas Benkunskas jest tu dziś obecny, oraz temu ważnemu porozumieniu z prezydent Gdańska, dwa piętra zostaną zbudowane dzięki wsparciu miast europejskich – powiedział mer Lwowa.

Andrij Sadowy dodał, że każdy region, miasto i miasteczko na Ukrainie powinno mieć partnera w UE, powiedział burmistrz Sadowy, wskazując wiedzę specjalistyczną jako jedną z kluczowych korzyści płynących z międzynarodowego partnerstw jego miasta.

–Musimy rozpocząć szkolenie tysięcy ukraińskich specjalistów, którzy muszą studiować i przygotowywać się do pracy na rzecz Ukrainy. Chcę zachęcić was do zainwestowania swojego czasu i miłości w edukację naszych obywateli, którzy jako pierwsi powinni być gotowi do integracji. Nasze społeczności potrzebują waszej wiedzy – wyjaśniał Mer Lwowa.

Gdańsk
Andrij Sadowy na wiecu gloryfikującym zbrodniarzy z OUN/UPA.

NASZ KOMENTARZ: Nie widzielibyśmy problemu w pomocy dla banderowskich władz Lwowa, gdyby jej warunkiem było publiczne wyrzeknięcie się przez nie banderyzmu. Tak się jednak nie stało i straszliwie zadłużony Gdańsk wspomaga to miasto za darmo. Sadowy, za zaoszczędzone dzięki polskim lewakom pieniądze, zapewne postawi we Lwowie nowy pomnik Bandery, lub innego Szuchewycza.

Polecamy również: Ukraina zdelegalizowała Cerkiew Prawosławną Patriarchatu Moskiewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!