Europa Gospodarka Wiadomości

Na odchodne, zdrajcy z PiS podpisali zgodę na odejście od paliw kopalnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa wraz z pozostałymi szefami analogicznych resortów w Unii Europejskiej poparła w poniedziałek decyzję o dążeniu do globalnego wycofania paliw kopalnych i przyspieszeniu zielono-komunistycznej tzw. transformacji energetycznej.

Na odchodne, zdrajcy z PiS podpisali zgodę na odejście od paliw kopalnych. Nie od dziś wiadomo, że PiS i PO to jedno zło. Mówią co innego, ale robią dokładnie to samo, godząc się na likwidacje polskiej państwowości i maksymalne utrudnienie życia Polakom.

Tym razem Rada Unii Europejskiej, czyli zgromadzenie ministrów państw członkowskich, przyjęła w Luksemburgu wspólne stanowisko przed zaplanowanym na przełom listopada i grudnia szczytem klimatycznym COP 28 w Dubaju. Na szczycie pojawiła się też delegacja rządu PiS.

„Ministrowie (…) uzgodnili że w trakcie konferencji będą wzywać do jak najszybszego wyeliminowania dopłat do wydobycia paliw kopalnych. Według przedstawicieli rządów tego rodzaju paliwa nie służą zwalczaniu ubóstwa energetycznego, ani zapewnieniu sprawiedliwej transformacji” – czytamy w oświadczeniu pod spotkaniu.

Gremium zwróciło się do państw całego świata o „zaprzestanie użycia nieograniczanych paliw kopalnych na długo przed 2050 rokiem”, czyli ustaloną wcześniej datą graniczną. „Nieograniczenie” oznacza w tym kontekście brak mechanizmów wychwytywania lub składowania dwutlenku węgla.

Zarówno na oficjalnej stronie, jak i w mediach społecznościowych Ministerstwa Klimatu i Środowiska nie sposób było znaleźć informacji o szczegółach porozumienia. Minister Moskwa napisała jedynie: „W ramach reformy rynku energii UE wywalczyliśmy derogacje dla rynku mocy po 2025 roku, dzięki którym będzie możliwe dalsze wykorzystanie mocy węglowych w naszym miksie energetycznym. Walczymy o bezpieczeństwo energetyczne. Dotrzymujemy słowa!”.

To bardzo obłudny wpis, w kontekście ofuicjalnych informacji, podanych przez komunistów z Rady Unii Europejskiej.

Polecamy również: Ukraina zdelegalizowała Cerkiew Prawosławną Patriarchatu Moskiewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!