Wiadomości

Lewaccy ekstremiści zaatakowali sieć kolei miejskiej w Berlinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek kolejka Ringbahn została zamknięta na odcinku między Frankfurter Allee i Neukölln. Przyczyną był pożar w centralnej skrzynce kablowej na stacji kolei miejskiej Frankfurter Allee – poinformowała policja.

Na lewicowej platformie internetowej indymedia.org sprawcy ogłosili, że „zamykają miasto” w związku z nieuchronną eksmisją budynku przy Liebigstrasse 34 w Berlinie-Friedrichshain. Napisali oni, że chcą doprowadzić „patriarchat kapitalistyczny do blokady atakiem na sieć kolei miejskiej S-Bahn”.

Jak ogłosiła w sieci „komórka feministyczno-rewolucyjno-anarchistyczna” – każda eksmisja będzie kosztowna dla Berlina. ma zostać eksmitowany w piątek. Chodzi o planowaną na piątek eksmisję lokalu zajmowanego nielegalnie przez lewaków (lewicowo-autonomiczny projekt mieszkaniowy o nazwie „Liebig 34”) w Berlinie-Friedrichshain. To ma cyć operacja na dużą skalę – z udziałem tysięcy funkcjonariuszy berlińskich ze wsparciem funkcjonariuszy z innych krajów związkowych.

W 2018 r., po 10 latach, w „Liebig 34” zakończyła się umowa najmu komercyjnego, którą stowarzyszenie zawarło z właścicielem domu. Ponieważ członkowie wspólnoty nie chcą się wyprowadzić, właścicielka pozwała stowarzyszenie, które określa się jako „projekt domu anarcho-queer-feministycznego Liebig 34”.

/bz-berlin.de, TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!