Wiadomości

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie grupy imigrantów. Cudzoziemcy usiłowali przekroczyć granicę ukryci w naczepach tirów.

W Zwardoniu (powiat żywiecki) kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Mołdawii, przekraczając słowacko-polską granicę, oprócz ładunku, przewoził w naczepie siedmiu cudzoziemców. Sześciu z nich wyskoczyło z jadącego samochodu ciężarowego i uciekło z powrotem na terytorium Republiki Słowacji.

Dzięki współpracy między służbami obu państw mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji Granicznej Republiki Słowacji. Siódmy imigrant został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej po stronie polskiej. Mężczyzna nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu w Polsce.

Do kolejnego zatrzymania grupy cudzoziemców doszło również w Żywcu. Funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację o sześciu mężczyznach znalezionych w tureckiej naczepie tira od funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w Bielsku-Białej. Kierowca ciężarówki, obywatel Bułgarii, nie był świadomy, że wraz z nim podróżują cudzoziemcy. Żaden z migrantów nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego pobytu na terytorium RP. Wszyscy zostali zatrzymani.

Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne, zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Cudzoziemcom przedstawiono zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Wszyscy przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Na podstawie decyzji sądu mężczyźni zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!