Europa Wiadomości

Francuska wioska organizuje “Święto Dziewicy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl wioska w północnej Francji chciała reaktywować festiwal, honorujący “czyste” młode kobiety. “Święto Dziewicy” w Salency, w departamencie Oise, było zorganizowane po raz pierwszy w 456 roku. – Spodziewałem się reakcji na szczeblu lokalnym, ale nie na skalę krajową – mówi teraz burmistrz Hervé Delplanque i rozważa wycofanie się z pomysłu.

Festiwal, honorujący “cnotliwą reputację” młodych kobiet w wieku 14-20 lat odbywał się w Salency do 1987 roku. Teraz do pomysłu wrócono. Wyznaczono nawet datę wydarzenia. Festiwal miałby się odbyć 2 czerwca 2019 roku. Program obejmował mszę św. o poranku, całodzienne świętowanie i popołudniową koronację. Zwycięska “niewiasta” miała być eskortowana przez wioskę przez procesję 12 młodych dziewcząt i chłopców.

Bertrand Tribout, główny organizator festiwalu, który swoją pierwszą “Fete de la Rosiere” organizował już w 1971 roku, kiedy sam miał zaledwie 17 lat, obiecał, że nie będzie “żadnego badania lekarskiego” dziewczyn uczestniczących w konkursie. Dodawał, że wydarzenie to część “dziedzictwa wsi”, a sam festiwal “ceni kobiecość”. Święto jest dla niego przede wszystkim “bardzo urocze, wiejskie i zabawne”.

– Chcemy sławić prawdziwą nieskazitelność  młodej kobiety, fakt, że jest ona życzliwa dla rodziny i bliskich, że jest gotowa pomagać innym – powiedział Tribout. – To właśnie sprawia, że nasza wioska jest wyjątkowa. Szkoda byłoby tej tradycji nie utrzymywać – tłumaczył.

Czy myślicie, że w toczonej  przez rewolucję seksualną Francji mogą być problemy ze znalezieniem ochotniczek do wzięcia udziału w tym festiwalu? Piszcie w komentarzach

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!