Polska Wiadomości

Fani festiwalu w Jarocinie nie przestrzegają obostrzeń…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Kto mógł się tego spodziewać? Publiczność w Jarocinie nie przestrzegała obostrzeń – bawiący się ludzie ani myśleli stać w kwadratach namalowanych na trawie.

Organizatorzy Festiwalu w Jarocinie chcieli, by uczestnicy imprezy przestrzegali rządowych obostrzeń. Maseczki, dystans itd. – to wszystko miało pojawić się na jednym z najstarszych festiwali w Polsce.

W celu zachowania dystansu organizatorzy namalowali na trawie pod sceną kwadraty – ludzie mieli stać w wyznaczonych miejscach, dzięki czemu byliby w odpowiedniej odległości od innych uczestników.

Rockowi fani nie chcą stać jak słupy w kwadratach? A to dziwne…

Jak to się skończy, można było przewidzieć widząc dyskusję, jaka rozgorzała pod zdjęciem udostępnionym na FB zespołu Dezerter. Widać na nim rzeczone kwadraty.

– Gdzie tu wolność?! to zdrada! prawdziwa publika jarocińska w życiu nie dałaby się wpakować do żadnych boksów! nawet malowanych! – pisała jedna z fanek.

– „Daliście się podzielić, jak wielogatunkowe bydło!” –
ktoś inny zacytował tekst piosenki zespołu.

Ostatecznie ludzie zupełnie zignorowali malunki na trawie – skakali, bawili się i ocierali się o siebie. To wszystko oczywiście bez maseczek, które wylądowały w koszach lub kieszeniach.

Poza tym atmosfera na festiwalu było mocno antyrządowa – bardzo często dało się słyszeć hasło, które często ukrywa się pod ośmioma gwiazdkami.

Któż mógłby to przewidzieć?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!