Europa Wiadomości

Wielka Brytania odchodzi od pomysłu rutynowych szczepień dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl za radą brytyjskiego Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii (JCVI) rząd Borisa Johnsona najprawdopodobniej zrezygnuje z rutynowych szczepień dzieci i nastolatków. Naukowcy radzą, by ze szczepieniem nieletnich poczekać na “solidne dowody” braku ryzyka w tej grupie wiekowej.

Informację tę nieoficjalnie podał dziennik “The Telegraph”.

Według gazety, wytyczne w kwestii szczepień nieletnich mają zostać podane do publicznej wiadomości w poniedziałek.

Eksperci z JCVI – Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Immunologii – poinformowali rząd Johnsona, że potrzebują “solidnych danych”, dotyczących braku ryzyka podania szczepienia przeciw koronaworusowi w przypadku dzieci w wieku 12-17 lat. Argumentowali też, że zdrowe dzieci rzadko przechodzą Covid-19 na tyle ciężko, by potrzebna była hospitalizacja.

Według dziennika, szczepionka będzie oferowana tylko tym dzieciom w wieku 12-15 lat, u których istnieje ryzyko poważnego przechorowania Covid-19, lub tym, które mieszkają z podobnie zagrożonymi dorosłymi.

Rząd zapewnił, że analizy badań nad ryzykiem i skutecznością szczepień dzieci będą trwały. Rzecznik gabinetu oświadczył, że ministrowie nadal będą się kierować radami naukowców z JCVI i ministrowie nie podjęli żadnych decyzji dotyczących rutynowego szczepienia 12-17-latków.

Jutro, 19 lipca, w Anglii mają zostać zniesione wszystkie ograniczenia związane z pandemią.

Wczoraj, 17 lipca, na Wyspach potwierdzono 53 969 nowych zakażeń.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!